טבע וחופים באזור קשקאיש – לא לעשירים בלבד

קשקאיש היא עיירת חוף, ועל חופיה גאוותה. לכן, זה אך מתבקש שנקדיש די מקום לחופים שלה, לאלו הקרובים אליה שאליהם ניתן להגיע ממנה בקלות ולפנינות ואוצרות הטבע בהם היא מוקפת. זכרו שהמרחק בין ליסבון לקשקאיש הוא של כארבעים דקות נסיעה, כך שגם אם אתם לא רוצים לשלם על מלון יוקרה בעיירת הנופש, עדיין תוכלו ליהנות מהרוב המוחלט של האטרקציות ושכיות החמדה שהיא מציעה למבקרים בה, בנסיעה קצרה ברכב שכור או בתחבורה הציבורית המצוינת

יתרון נוסף הוא שקשקאיש בנויה על מפרץ קטן, ופונה מזרחה (בניגוד לרוב חופי פורטוגל, הפונים מערבה). העובדה הזו חשובה גם למי שרוחות השמים לא בדיוק מדברות אליו, שכן היא אומרת שעל אף שהיא שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי, חופיה של העיירה עצמה רגועים יחסית ומתאימים לרוחצים.

הנה המקומות שממש לא כדאי להחמיץ בביקור שלכם בעיירה המקסימה הזו.

Boca do Inferno
פה הגיהינום – Boca do Inferno (צילום :Raquel Sánchez de Pedro)

חוף המלכה (Praia da Rainha)

כאמור, קשקאיש הייתה במקור עיירת הנופש של משפחת המלוכה. היא הותאמה לחיי האצולה על ידי המלך לואי הראשון של פורטוגל, שראה את הפוטנציאל האדיר שלה. 

חוף המלכה קיבל את שמו מסיבה מסוימת. זהו החוף המרכזי ביותר בקשקאיש, כך שהגישה אליו נוחה מאוד, ותוכלו להגיע ממנו למרכז העיירה תוך כמה דקות הליכה. בנוסף, החוף עצמו פונה מזרחה, כך שעל אף שהעיירה בנויה לחופו של האוקיינוס האטלנטי, הסוער בדרך כלל, החוף הזה שקט יחסית ומתאים לרחצה. כמובן שהמרכזיות של החוף הזה הופכת אותו לפופולרי ביותר בקרב התיירים של קשקאיש, כך שכדאי לקחת בחשבון שהוא יכול להיות עמוס, בטח בעונת התיירות. בנוסף, הקרבה שלו לרחוב פרדקריקו ארוקה (Rua Frederico Arouca) העמוס בבארים, בתי קפה ומסעדות, לא מקילה על העומס שלו.

חוף הכננת (Praia do Guincho)

זהו חוף שלא כל כך מתאים לרחצה, אך יכול בהחלט להתאים למי שרוצה להשתזף בשקט, רחוק מכל התיירים של חוף המלכה במרכז קשקאיש, ולמי שמחפש מקום לגלישה. החוף הזה נמצא מחוץ לקשקאיש עצמה, מערבית אליה, בתוך הפארק הלאומי שבין סינטרה לקשקאיש. הוא חוף ארוך במיוחד, עם רצועת חול יפהפייה ותצפית על רכס הרים מצפון. עם זאת, הבידוד שלו והעובדה שהאוקיינוס נמצא מערבית לו, הופך אותו לחשוף לרוחות, מה שמיטיב מאוד עם הגולשים אך פחות עם הרוחצים.

בחודשי הקיץ הרוחות הצפוניות המגיעות לחוף, יחד עם הגאות המאפיינת אותו, הופכים אותו ליעד מושלם עבור גולשי קיט ורוח. עבור מי שמעדיף גלישת גלים, חודשי החורף עדיפים שכן אז מגיעה רוח מזרחית היוצרת גלים מרשימים המושכים לכאן גולשים מכל האזור. עם זאת, קחו בחשבון שמזג האוויר קר בעונה הזו, אז יש להצטייד בהתאם.

אם אתם מחפשים מקום שקט מתיירים, עם נוף יפה, ריח ומראות של ים ולא אכפת לכם מקצת רוח, חוף הכננת הוא המקום בשבילכם.

חוף תמריז (Praia do Tamariz)

החוף היפהפה (והפופולרי) הזה היה בעבר היעד המועדף על אריסטוקרטים ואנשי המעמד הגבוה של ליסבון. הוא נמצא מרחק קצר מקשקאיש עצמה, בכפר בשם אסטוריל (Estoril). כמו חופים אחרים הנמצאים במפרץ הזה של האוקיינוס, גם החוף הזה מתאפיין בגלים רגועים יחסית ולכן מתאימים גם לרוחצים, ולא רק לגולשים. בנוסף, בשל העובדה שהחוף היה יעד הבילוי של אנשי החברה הגבוהה של פורטוגל, התשתיות התיירותיות בו יכולות לספק את כל הצרכים של התיירים המגיעים אליו. 

ההגעה אל חוף תמריז פשוטה מאוד, שכן אתם פשוט צריכים לרדת כמה דקות מוקדם יותר מהרכבת הנוסעת בין ליסבון לקשקאיש. בנוסף, עבור מי שמתעניין בתחום, החוף נמצא במרחק צעדים ספורים מהקזינו המקומי (ראו בהמשך). אם אתם רוצים לשלב בילוי על חוף הים יחד עם משחק בכמה מכונות מזל, הגעתם למקום הנכון.

 פה הגיהינום (Boca do Inferno)

הפורטוגזים ידועים בדרמטיות שלהם, ולכן אתם יכולים לצפות שגם כאן השם מתאר תופעת טבע מרשימה ביותר. עם זאת, על אף השם השלילי משהו, פה הגיהינום הוא מקום יפהפה, רומנטי ומעורר השראה. למעשה, הוא כל כך מעורר השראה שהוא היה למערה הראשונה שאי פעם צולמה בסרט וידאו, בשנת 1896 על ידי הנרי שורט. 

מדובר בתצורת סלע מרשימה ביותר הנמצאת מערבית לקשקאיש, בדרך לפארק הלאומי של קשקאיש וסינטרה. דרך הפתח נכנסים גלי האוקיינוס בעוצמה, וההד שמחזיר החלל שנוצר בסלע נשמע למרחקים. בנוסף, השקיעות הנצפות מכאן הן מדהימות, מה שמסביר את הפופולריות של המקום בקרב זוגות מקומיים בחודשי הקיץ. 

שימו לב שבחלק הזה של החוף הארץ הופכת סלעית וקשה למעבר, ולכן איננה מתאימה לרחצה או לסתם בילוי של חוף.

פארק המרשל כרמונה (Parque Marechal Carmona)

הפארק היפהפה הזה נמצא בשטחם של שני נכסים אריסטוקרטיים להפליא. האחד הוא ארמון הרוזן לבית קסטרו גימראס (ראו להלן), והשני הוא השטח של הויקונט (תואר אצולה אירופאי) לבית גנדרינהה (Gandarinha). הפארק מלא במדשאות, עצי ענק, פרחים מכל הסוגים ומקוואות מים מרובים. תמצאו בו מזרקות, אגמים, בריכות דגים ועוד. בנוסף,

אז מה היה לנו עד עכשיו?