טיסות לאובידוש

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

מתי בפעם האחרונה יצא לכם לבקר בעיר שהוכרזה כ"עיר של ספרות"? כנראה שלא יצא לכם כלל, או לפחות לא בזמן האחרון. אובידוש (Obidos) היא עיר שהוכרזה ככזו על ידי אונסק"ו, ומוכרת על ידי ממשלת פורטוגל כאתר מורשת לאומי. היא מוקפת חומה מלאה ועומדת, כיאה לעיירת נופש בת מאות שנים. היא מהווה את אחד היעדים האטרקטיביים והמבוקשים ביותר כטיול יום מליסבון, הגם שיש לא מעט אנשים הבוחרים גם לישון בה. 

ההמלצה היא לנהוג כמו אלה האחרונים, שכן אובידוש בהחלט שווה ביקור ארוך. הטירה של אובידוש, הארכיטקטורה הימי-ביניימית, האטמוספרה הפורטוגזית המקורית השורה עליה, הבוטיקים ותחושת היוקרה ועוד הרבה, כל אלה הופכים אותה ואת סביבתה ליעד מושלם לטיול בן כמה ימים.

flights to obidos

טיסות ושדות תעופה בסביבת אובידוש

אובידוש היא עיירת חוף קטנה, ולכן אין זה מפתיע שהיא אינה מצוידת בשדה תעופה משלה. עם זאת, הקרבה שלה לליסבון, ובכך גם לשדה התעופה הגדול ביותר בפורטוגל, הופכים את ההגעה אליה מהארץ לפשוטה יחסית, בטח בהשוואה לעדים אחרים בפורטוגל.

שדה התעופה של ליסבון (Humberto Delgado Lisbon Airport – LIS) הוא השדה הגדול והעמוס במדינה, וגם היחיד שאליו וממנו יש טיסות ישירות לישראל. בשנת 2019 לבדה עברו בו קרוב ל-32 מיליון נוסעים, מה שמכניס אותו לרשימת עשרים שדות התעופה העמוסים ביותר באירופה. תוכלו למצוא בו שלל שירותי תיירות, החל מדיוטי פרי עשיר וכלה בטרקלינים של היוקרתיות שבחברות התעופה. פועלות בו מגוון רחב של חברות כאלו, המבצעות טיסות ישירות בינו ובין יעדים רבים בכל רחבי העולם. למי שמעדיף תחבורה ציבורית, האוטובוס מהתחנה המרכזית בליסבון יביא אתכם לאובידוש תוך כשעה.

הגעה לאובידוש דרך ליסבון היא הנוחה, המהירה והזולה ביותר. עם זאת, אם אתם מגיעים לפורטוגל מיעד אחר באירופה, או אפילו מצאתם טיסה זולה מישראל לפורטו עם עצירת ביניים, תמיד תוכלו להגיע לאובידוש דרך ליסבון או אפילו בדרכים אחרות. במקרה כזה, רוב הסיכויים הם שאובידוש איננה היעד היחיד שלכם, אך בהחלט ניתן להגיע אליה וליהנות ממנה מאוד.

מבחינת מחירים, עלויות ההגעה לאובידוש תלויות בעיקר בעלות הטיסה לליסבון, שכן מחיר האוטובוס הוא קבוע ונמוך בהשוואה אליה. את הקו הישיר בין ישראל לליסבון מפעילות שתי חברות, אל על הישראלית ו-TAP  הפורטוגזית, ששתיהן אינן חברות לואו-קוסט. זו הסיבה שמחירי הטיסה לליסבון יקרים יחסית, בטח בהשוואה לעדים אחרים באירופה. מחיר הטיסה תלוי בביקוש ובעונה, אך באופן כללי ניתן להגיד שהוא נע על הטווח של 90-550 דולר אמריקאי לכרטיס הלוך חזור.

מתי מומלץ להגיע לאובידוש?

על אף שמדובר בעיירת נופש אירופאית, אובידוש מתאפיינת בדפוס תיירות מעט שונה מאשר שאר היעדים ביבשת. בשל הפופולריות הגדולה שלה כטיול יום מליסבון, מעדיפים רבים מהתיירים להגיע אליה בחודשי האביב, כלומר אפריל ומאי. אלו הם החודשים שבהם העיירה שוקקת מבקרים, ובהם גם מחירי המלונות עולים. עם זאת, בשל העובדה שלא מדובר בשיא עונת התיירות בפורטוגל כמדינה, דווקא מחירי הטיסות שפים יותר בהשוואה לחודשי הקיץ. כך נוצר מעין איזון, ואם תשכילו להזמין את המלון מספיק זמן מראש אזי יכול להיות שתצליחו לסגור את החופשה בסכום שפוי.

הן בחודשי החורף והן בחודשי הקיץ מזג האוויר מקשה על הנופש באובידוש, בין אם בשל הגשם ובין אם בשל השמש. בחודשי החורף העיירה ריקה יחסית, והסיכויים שלכם למצוא דילים משתלמים על טיסות ומלונות עולים משמעותית. בחודשי הקיץ, לעומת זאת, מאמירים מחירי הטיסות ביבשת כאלה, ופורטוגל לא יוצאת מהכלל הזה. אם אתם בוחרים להגיע בחודשים הללו, בין אם מאילוץ ובין אם מבחירה, מומלץ לקנות טיסות זמן רב יחסית מראש, וכן לשריין לעצמכם מלונות כדי להימנע מעליית מחירים של הרגע האחרון.