טיסות לאיים האזוריים

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

טיסה לאיים האזוריים (Azores) עבור אנשי אירופה, כמוה כטיסה להוואי עבור האמריקאים. הארכיפלג היפהפה הזה, השוכן בלב האוקיינוס בשליש הדרך לצפון אמריקה, נראה כאילו נלקח מאגדה על קפטן קוק. הוא איננו מוכר עבור רוב האנשים, וזהו אחד הדברים ההופכים אותו ליעד כה מושלם. הארכיפלג בנוי מתשעה איים, המהווים נישה אקולוגית ותרבותית נפרדת לגמרי מאירופה היבשתית, כמו גם מצפון אמריקה. יתר על כן, הודות למרחק בין האיים עצמם, פיתחה האוכלוסייה בכל אי תרבות ייחודית לה, כזו שלא תמצאו בשום מקום אחר.

הגיוון הרב שאותו ניתן למצוא באיים האזוריים הופך אותם ליעד אטרקטיבי עבור מטיילים מכל הסוגים ומכל הגילאים. בין אם אתם בני שישים ובין אם בני עשרים; בין אם אתם מעדיפים מוזיאונים ובין אם אתם חיות טבע שלא מדמיינים טיול בלי טרק; בין אם אתם אנשי לילה ומסיבות ובין אם אתם אנשי בוקר ונופים. היו בטוחים שאיים האזוריים יש מה להציע לכם.

flights to Azores

מתי מומלץ לטייל באיים האזוריים?

רוב הפעילויות בארכיפלג מתרחשות בחוץ, מה שהופך את מזג האוויר לגורם מכריע ביותר בבחירה של זמן הטיול בו, אפילו יותר מאשר במקומות אחרים. עונת התיירות בארכיפלג מתרכזת בין החודשים מאי לאוקטובר, שכן בהם מזג האוויר מסביר פנים ומאפשר טיול. הדבר נכון במיוחד אם אחת מהמטרות בטיול שלכם היא צפייה בלווייתנים, העוברים באזור זה החל מאפריל ועד ספטמבר. נוסף על כך, העובדה שהאיים האזוריים מושכים אליהם נופשים מכל אירופה (ולא רק), הופכת את יולי ואוגוסט לחודשים חמים מבחינה תיירותית. עם זאת, וזה בניגוד לשאר יעדי התיירות באירופה, הקיץ באיים האזוריים הוא מתון יחסית, ולא מתאפיין בחום גבוה מדי שמקשה על הטיול ומכביד על החופשה.

אם תבחרו להגיע לכאן בחצי השנה הזו, עליכם לצפות למחירים גבוהים יחסית של שירותי התיירות, משמע טיסות, מקומות לינה ואטרקציות. ההגעה לאיים האזוריים גם ככה איננה זולה, כך שבחירה נכונה של תאריכים והזמנה של החופשה עד כמה שניתן מראש, עשויה לחסוך לכם כסף רב.

למי שמצוידים ברוח ההרפתקנית הדרושה, ניתן אך מאתגר להגיע לארכיפלג גם בחצי השני של השנה, כלומר בין נובמבר לאפריל. קחו בחשבון שכמויות המשקעים הגדולות במיוחד שסופגים האיים בחודשים הללו יכולים להקשות על פעילויות לא מקורות, וטרקים יכולים להיות סכנה של ממש. עם זאת, למי שיחליט שזה מתאים לו, מצפים מחירים נמוכים במיוחד שלא מתאפשרים בזמנים אחרים בשנה. 

טיסות ושדות תעופה

באופן לא מפתיע, אין טיסות ישירות מישראל לארכיפלג האיים האזוריים. מספר התיירים בין המדינות לא מצדיק את קיומו של קו ישיר, ולכן הבוחרים לנפוש באיים האזוריים נדרשים להגיע אליהם באמצעות טיסת קונקשן. באופן טבעי, רבות מטיסות הקונקשן יבצעו עצירת ביניים בליסבון, שכן זהו היעד שממנו יוצאות רוב הטיסות המגיעים לשדה התעופה בפונטה דלגדה (Ponta Delgada Joao Paulo II Airport – PDL), השדה העיקרי והגדול ביותר בארכיפלג (אל תתבלבלו בינו ובין השדה בעל השם הדומה בקרקוב, פולין). 

על אף מיקומו המרוחק, שדה התעופה של פונטה דלגדה הוא שדה מכובד ופעיל, ופועלות בו חברות תעופה רבות ומגוונות. הרוב המוחלט של הטיסות בו נעות על הציר שבין הארכיפלג לאירופה, אך ישנן גם טיסות (עונתיות או קבועות) בין פונטה דלגדה ויעדים בצפון אמריקה, כדוגמת טורונטו ובוסטון. כמובן שתמצאו כאן גם טיסות פנים, המעבירות תושבים ותיירים בין תשעת האיים בארכיפלג.

המגיעים מישראל יבצעו עצירת ביניים באחד מהיעדים באירופה, לפני שיוכלו לעלות על מטוס לאיים האזוריים. רוב התיירים יעצרו בליסבון (שאליה יש טיסות ישירות מישראל, המבוצעות על ידי אל על או חברת TAP הפורטוגלית), אך ניתן להגיע לאיים גם דרך פרנקפורט, לונדון, אמסטרדם ובריסל (חלק מהקווים הם עונתיים, כך שהם פועלים רק החל מאפריל). 

אם אתם מעדיפים להתחיל את הטיול שלכם באיים באי אחר, ולא בפונטה דלגדה, תוכלו למצוא בארכיפלג עוד מספר שדות תעופה שגם אליהם ניתן להגיע בטיסה עם עצירת ביניים (לרוב בליסבון). דוגמאות לשדות כאלה הם השדות בטרסיירה (Lajes Airport – TER), בהורטה (Horta airport – HOR) ובאי פיקו (Pico airport – PIX). אלו הם שדות קטנים, ולמעט השדה בטרסיירה (Terceira) הם גם שדות שבהם יש רק טיסות פנים. ההגעה הישירה אליהם טובה עבור מי שמכוון לנפוש באי ספציפי, ולא רוצה לעשות עצירה בפונטה דלגדה.

מבחינת מחירים, חשוב לומר שבשל המיקום של הארכיפלג הטיסות אליו יקרות יותר מאשר ליעדים אחרים באירופה היבשתית. המחיר ההתחלתי של טיסה לפונטה דלגדה לא יורד לרוב מסביבות ה-200 דולר אמריקאי, ולרוב מגיע ליותר מזה. בשיא העונה הטיסות לארכיפלג יכולות אפילו לגרד את רף האלף דולר, בטח אם אתם רוצים לטוס לאחד האיים הקטנים יותר שבו.