השכרת רכב באיים האזוריים

האיים האזוריים הם ארכיפלג הכולל תשעה איים געשיים, והם נמצאים במרכז האוקיינוס האטלנטי, במים הטריטוריאליים של פורטוגל. האיים ממוקמים כ-1,500 קילומטרים מליסבון, ושטחם הוא כ-2,300 קילומטר רבוע. עיר הבירה של האיים היא פונטה דלגדה, הממוקמת באיי סאו מיגל, והיא, כמו גם האזור כולו, נחשבים לאטרקציה תיירותית בולטת ואהובה במיוחד. הרי געש והאיים האזוריים הולכים יד ביד, וכמעט כל הר געש בפורטוגל נמצא באזור הזה. מרבית הטיולים הרגליים סובבים סביב האזורים שנכוו בעבר על ידי הרי הגעש, ונחמד לראות כיצד שפים משתמשים בחום הטבעי של האדמה כדי לבשל בעזרתו מנות ייחודיות, שהפכו לטרנד קולינארי בולט מאד לאחרונה.

המכתשים שנוצרו באזור הם מראה מיוחד, ואפשר לראות המון אלמנטים שלא תמצאו בשום מקום אחר, כמו אגמים יוצאי דופן, צמחייה ייחודית ודגה שכוללת גם לווייתנים ענקיים. האיים האזוריים מציעים אקלים טרופי, במה שהופך את השהייה בחוץ לנעימה מאוד. האיים מציעים אופציות למטיילים, לאנשים שאוהבים לישון בטבע, לחובבי הטבע והדגה ואפילו לצוללנים מקצועיים. בגלל שיש הרבה מאוד אופציות בכל אי, האופציה של השכרת רכב היא נהדרת ויכולה לעזור ולמקסם את הטיול.

car rental azores

כמה זה עולה לנו?

טווח המחירים של השכרת רכב באיים האזוריים הוא גדול מאוד. רכב פרטי עם שני מקומות ומקום לשתי מזוודות יעלה לכם כ-5 אירו בלבד ליממה. המחיר של מרבית הרכבים המשפחתיים ורכבי הספורט נע בין 20 ל-40 אירו ליממה, לא כולל דלק, ותוכלו לקחת גם סטיישן וואגן בכ-50 אירו ליממה. ישנם גם רכבי יוקרה ורכבי שטח, שהמחירים שלהם מגיעים ל-80 או 90 אירו ליממה, ובסך הכל, המגוון הוא רחב. כמובן שיש הרבה מאוד אלמנטים שמשפיעים על המחיר, וחשוב להגדיר את הרכב שצריך לפני שמזמינים. תקופת ההזמנה, האורך שלה, סוג הרכב והתוספות השונות משפיעות מאוד על המחיר ולכן, חשבו היטב מה מתאים לכם וממה אפשר להימנע.

מתי להזמין?

מרבית החופשות באיים האזוריים נערכות בימי הקיץ. מדובר באזור חמים שמציע הרבה פעילויות ימיות, וטיולים שאי אפשר לבצע אותם במזג אוויר חורפי. לכן, חשוב להזמין את הרכב כבר בתחילת השנה, בינואר או פברואר, כדי לשריין לכם את הרכב שאתם צריכים. הזמנה מוקדמת היא חשובה, כי מרבית חברות ההשכרה הגדולות לא משאירות את כל סוגי הרכבים שלהן בכל הסניפים בכל עת, וצריך לדאוג שהרכב יגיע למקום הנדרש בזמן הנכון. שווה לבצע את ההזמנה עם ההזמנה של המלון והטיסה, ובכל מקרה, לשמור על קשר עם חברות ההשכרה ברשת, כדי לוודא את ההזמנה, לשריין את הרכב ואפילו לבקש הנחות או הטבות. שימו לב שכדי לקבל רכב אוטומטי, תצטרכו להזמין זמן רב מראש, שכן המלאי באזור הוא מוגבל.

במהלך הקיץ נערכים מספר פסטיבלים נחמדים באיים האזוריים. פסטיבל הרוח הקדושה הוא מעניין במיוחד, פסטיבל הפרחים ופסטיבל מריה הקדושה הם הבולטים שבהם. בפורטוגל, מדינה דתית במיוחד, חוגגים את החגים הקדושים לנצרות בצורה קיצונית, וכן חוגגים את חג המולד וערב ראש השנה בצורה מיוחדת. האיים האזוריים הם אינם אזורים פקוקים או עמוסים מדי, גם בעונות התיירות. הנסיעות הן יחסית ארוכות, אך לא תיתקלו בעומס יתר על המידה, מלבד באזורים בהם נערכים הפסטיבלים הללו. מדובר באזורים הרריים ובעיירות ציוריות, כך שבעיות התנועה הן מינימליות.

איזה רכב בוחרים?

אם ברצונכם לטייל בחלק או בכל האיים (המעבר היבשתי בין מרבית האיים הוא אפשרי), יש לקחת רכב גדול שמתאים לנסיעות ארוכות ואף לנסיעות שטח. חשוב לראות מה הצרכים של הטיול מבחינת ציוד, ולהתאים את הרכב בהתאם לכמות האנשים והתוספות שהוא צריך. רכב שטח יכול להיות אפקטיבי, אך גם סטיישן גדול יכול למלא את הדרישה ולהעביר אתכם בנוחות יחסית בין אי לאי ואף לאזורים בהם מתבצעים הטיולים. נסו לקחת רכב עם שטח פנימי גדול ורחב, על מנת להפוך את הנסיעות לנסבלות יותר, ובמקביל, לקחת רכב שיכול לעמוד באתגר של הנסיעות הארוכות והקשות הללו.

רישיון נהיגה בינלאומי

מרבית חברות השכרת הרכב עובדות באיים האזוריים, אם כי הן דורשות לראות רישיון נהיגה בינלאומי לפני שהן משכירות את הרכבים ללקוחות שלהן. חשוב לקחת את כל הניירת הרלוונטית ולא לשכוח כלום בבית.

הנהיגה והניווט באזור

יש כמה דברים שצריכים לדעת לפני שלוקחים רכב באיים האזוריים. הנהיגה היא בצד ימין של הכביש, כמו בישראל ולאור התוואי באזור, הימנעו מנסיעה במזג האוויר קשה, שכן יש הרבה ימים בהם הערפל הוא פשוט בלתי נסבל, לבטח בימים הקרים יותר של תחילת או סוף הקיץ. זכרו שבאזור לא מעט הרי געש. התשתיות באיים הן די ישנות, אך סבירות בהחלט, והשילוט הוא ברמה די גבוהה. בכל מקרה, עדיף להשתמש באפליקציות ניווט כדי לא ללכת לאיבוד, וגם, כדי לא להסתבך, אל תפחדו לעשות פרסה ולחזור למקום שאתם מכירים. האזור מלא בכיכרות ואין בו רמזורים, מה שמקל על התנועה. באזור אין כבישי אגרה, ויש לא מעט תחנות דלק, אשר יקלו מאוד על ההתמודדות עם הנסיעות הארוכות.

החנייה באיים האזוריים

במרבית האיים לא תתקשו כלל בבעיות חנייה, ולבטח כאשר אתם יוצאים לשטח. הכל מאוד מוסדר ונוח, ולרוב חינמי. השתדלו להימנע מכניסה לאזורים בהם נערכים אירועים, אך גם אז, תוכלו להחנות קצת רחוק וללכת ברגל, עד שתגיעו ליעד. הסיפור הוא מעט שונה בפונטה דלגדה, שהוא אי צפוף מאוד, עם תשתיות רעות. השילוט די מבלבל, ותצטרכו לעבוד עם כרטיסי חנייה, שמגיעים עם הוראות בפורטוגזית. אם אינכם חייבים, אל תיכנסו למרכז פונטה דלגדה, ונסו להגיע לשם בתחבורה ציבורית. לגבי שאר האיים – כיף וקל להסתדר, וכאלטרנטיבה, תוכלו להחנות רחוק בכוונה, וללכת קצת ברגל, כדי לספוג את האווירה.