טיסות למדיירה

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

להרבה מהאנשים המטיילים באירופה קשה להאמין שיש לה את אחת מקבוצות האיים היפות ביותר בעולם, כזו שגורמת לכם להבין שחלומות על איים בלב האוקיינוס לא שייכים רק לאוסטרליה והאוקיינוס השקט. למעשה, זהו בכלל לא חלק מאירופה, אלא ארכיפלג הקרוב יותר לחופיה של אפריקה. הכירו את ארכיפלג מדיירה (Madeira), ארכיפלג האביב הנצחי. 

כמו שנאמר, מדיירה איננה מרגישה חלק מאירופה, בעיקר כי היא איננה כזו. היא נמצאת כמה מאות קילומטרים מערבית לחופי מרוקו, מעט צפונית לארכיפלג האיים הקנריים (השייכים לספרד). על אף שהיא מורכבת ממספר איים קרובים (יחסית), רק שניים מהם מיושבים. מדיירה הוא הגדול והמאוכלס יותר מביניהם, ובעיר הבירה שלו פונשל (Funchal) נמצא גם שדה התעופה. 

מדיירה הוא יעד לנופש וחופשה עבור כל סוגי התיירים, שכן הוא מציע למבקרים בו שלל אטרקציות, נקודות עניין, אתרי תיירות ופניני טבע שאין שני להן. התרבות הייחודית שהתפתחה כאן, מזג האוויר המושלם – כמעט לאורך כל השנה, הכפרים והעיירות וכמובן העובדה שהארכיפלג הוא מקום הולדתו של כדורגלן העל כריסטיאנו רונאלדו, כל אלה הופכים אותו ליעד הנופש האולטימטיבי.

flights to madeira

מתי כדאי להגיע למדיירה?

מזג האוויר הנוח הופך את מדיירה ליעד מבוקש בקרב תיירים לאורך כל השנה כולה, ולכן לא תצליחו כנראה למצוא זמן שבו האיים ריקים ממבקרים. עם זאת, בשל הגודל שלהם ופריסת התשתיות, זה לא קשה מדי להתחמק מריכוזי התיירים ולהגיע למקומות מבודדים שבהם תהיו רק אתם והטבע. גם בשיא העונה ניתן למצוא את הנישה שלכם במדיירה, ועליכם רק למצוא אותה. 

כמובן שבהיותו יעד נופש מבוקש, הארכיפלג חווה עלייה משמעותית במספר התיירים הן בחודשי הקיץ והן בתקופות החגים באירופה, בדגש על חג הפסחא האביבי. אם אתם מתקשים ליהנות במקומות שבהם מצטופפים איתכם המוני אדם, יהיה לכם קשה להסתובב בפונשל ושאר אתרי התיירות המרכזיים בתקופה הזו. הביקוש הרב מוביל גם לעליית מחירי הטיסות, מקומות הלינה והאטרקציות הרבות של הארכיפלג, ולכן מומלץ לאלו המגיעים בעונות הללו להזמין את המקומות ואת הכרטיסים מראש עד כמה שניתן.

עם זאת, אם רק יש לכם את האפשרות, ההמלצה היא להגיע למדיירה בחודשי החורף והאביב. כאמור, מזג האוויר כאן לא נהיה נורא כמעט אף פעם, בניגוד ליעדי תיירות אירופאים אחרים, ולכן טיול חורפי כאן יכול להיות מושלם עבורכם. הוא יתאפיין הן במיעוט תיירים, שכן כולם עסוקים בחייהם ואין להם זמן להגיע לכאן, והן במחירים אידאליים הנובעים מהסיבה הזו בדיוק. זוהי התקופה לחפש בה דילים משתלמים על טיסות ומלונות, שיכולים להגיע לחצי מהמחיר לאותו הדיל בחודשי הקיץ.

טיסות ושדות תעופה במדיירה

יש שדה תעופה אחד בארכיפלג של מדיירה. הוא נמצא בעיר פונשל שבאי מדיירה, והוא קרוי על שמו של הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, שנולד וגדל כאן, וקיבל מעמד של גיבור לאומי (Cristiano Ronaldo Madeira International Airport – FNC). השדה ממוקם כ-13 קילומטר צפונית מזרחית לעיר עצמה, והוא נחשב לאחד מהשדות המסובכים ביותר לנחיתה באירופה כולה. הוא הוארך לאורך חוף האי בשנת 2000, כשההארכה של מסלול הנחיתה נשענת על עמודי בטון מסיביים (זהו השדה היחיד בעולם שבנוי בצורה כזו). 

מדובר בשדה גדול ופעיל, שנוחתות בו טיסות מכל רחבי אירופה. חלק מהטיסות הללו הן עונתיות, אך רבות מהן פועלות במשך כל השנה. רק בשנת 2019 עברו בשדה הזה יותר מ-3 מיליון נוסעים.

כצפוי, אין טיסות ישירות מישראל למדיירה. על מנת להגיע לארכיפלג תצטרכו לעשות עצירת ביניים באחד מהיעדים הרבים שמהם יוצאות טיסות למדיירה. היעד הנפוץ ביותר להחלפה הוא כמובן ליסבון, שממנה מופעלות הטיסות למדיירה בתדירות הגבוהה ביותר. טיסות ישירות לליסבון מופעלות הן על ידי אל על והן על ידי חברת התעופה הלאומית של פורטוגל, TAP, שהיא גם זו המפעילה את טיסות ההמשך למדיירה. משך הטיסה מליסבון הוא כשעה וחצי, והנה אתם בלב האוקיינוס. יעדים אחרים לעצירת ביניים בדרך למדיירה כוללים את וינה, פריז, פרנקפורט ועוד. 

כצפוי, בשל מורכבות הטיסה ואורכה, העלויות שלה גבוהות ביחס ליעדי תיירות אחרים באירופה בכלל ובפורטוגל בפרט, אפילו בהשוואה לארכיפלג האיים האזוריים. כתלות בעונה, מחירי הכרטיסים (הלא ישירים, יש להזכיר) נעים לרוב בין 300 ל-1,000 דולר אמריקאי. מומלץ להזמין את הכרטיסים כמה שיותר זמן מראש, שכן ההבדלים במחירים שלהם ככל שזמן החופשה יתקרב יכולים להיות משמעותיים ביותר.