טיסות לליסבון

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

ליסבון, בירת פורטוגל, היא יעד תיירותי אהוב מאד ולא בכדי. בעיר היפה יש מגוון רחב של אטרקציות, נקודות עניין מיוחדות וגם אווירה קצת שונה. חדש עם ישן, קלאסי ומודרני, הכול מהכול כמעט. אפשר לבלות בה סוף שבוע קצר ולהמשיך אל היעד הבא או להישאר בה שבוע או יותר כדי לחוות אותה במלואה. ישראלים רבים נוהרים אליה בשנים האחרונות בזכות הטיסות הישירות שיוצאות אליה, יחד עם טיסות Low cost המוצעות לאורך כל השנה. 

flights to lisbon

מחירים

המחפשים טיסות לליסבון יגלו, ובדומה לטיסות לכל יעד אירופאי אחר, טווח רחב מאד של מחירים. עלות הטיסה נקבעת בהתאם למועד בשנה, האם זו טיסה ישירה או טיסה עם עצירות ביניים וגם האם מדובר בהזמנה מראש או כזו של הדקה התשעים. ככל שדואגים להזמין טיסה לליסבון כמה חודשים לפני החופשה, כך הסיכוי למצוא טיסה בעלות אטרקטיבית ונוחה גבוה יותר. יחד עם זאת, ניתן, פעמים רבות, למצוא גם דילים משתלמים והנחות כדאיות של הרגע האחרון, המוזילות משמעותית את עלותה. מחירי הטיסות מתחילים בדרך כלל ב-500 דולר אמריקאי, אם כי לעיתים ניתן למצוא טיסות לליסבון במחירים זולים יותר. 

מתי כדאי לטוס?

ליסבון מציעה מזג אוויר נוח מאד למבקרים בה, מה שהופך אותה לעיר מושלמת לביקור בכל עונה, בחודשי החורף, בחודשי הקיץ וכמובן גם בעונות המעבר. בחורף מזג האוויר, בהשוואה לערים אירופאיות אחרות, נוח ומזכיר מאד את זה של ישראל ואילו בקיץ חם, אך בהחלט נסבל. עונות המעבר עשויות להיות הפכפכות מעט, אולם ישנם לא מעט ימים נוחים ונעימים בתקופות אלו. מי שרוצה להגיע לליסבון בשיא עונת התיירות, בחודשי הקיץ בין יוני לאוגוסט, עשוי לגלות עיר עמוסה במבקרים. הדבר מצריך, אם כן, הזמנת מקומות לינה מראש וכמובן גם טיסות כדי לשריין את המועד המתאים. באזור חג המולד, בנובמבר וגם בדצמבר, מגיעים אל העיר רבים כדי לחוות את אווירת החג ואת הקסם החורפי שהיא מציעה. גם בתקופה זו עשויים להיות לא מעט תיירים ומומלץ לשריין טיסה מראש וגם להשוות מחירים. 

איך טסים?

לאורך כל השנה יוצאות לכיוון ליסבון הבירה טיסות ישירות וגם טיסות עם עצירת ביניים, המוצעות על ידי חברות תעופה שונות. טיסה ישירה לליסבון נמשכת קצת יותר מחמש שעות.

חברות תעופה

ישנן לא מעט חברות תעופה זרות, לצד אל על הישראלית, המוציאות משדה התעופה בן גוריון טיסות לליסבון. חלקן מציעות טיסות שכר, חלקן מציעות טיסות סדירות לליסבון והאפשרויות הן רבות ומגוונות. את הטיסות לפורטוגל מפעילות, כאמור, מגוון רחב מאד של חברות תעופה, היוצאות מישראל אל היעד. חלק מהטיסות הן טיסות סדירות, חלק טיסות שכר או Low cost, חלקן ישירות וחלקן עם עצירות ביניים. ברשימת חברות התעופה האלו אפשרות למצוא את החברות הבאות: אל על, טאפ אייר פורטוגל, אייר פראנס, אייר ברלין, בריטיש איירוויז, בריסל איירליינס, לופטהנזה, טורקיש איירוויז, סוויס, וויז אייר ועוד. 

שדה התעופה של ליסבון

יש בפורטוגל כ-19 שדות תעופה פעילים, הפזורים ברחבי המדינה. השניים הבולטים, וגם אלה המשרתים לרוב את התיירים הישראלים הם: שדה התעופה של ליסבון (Humberto Delgado Airport) ושדה התעופה של פורטו (Francisco Sá Carneiro Airport). שדה התעופה של ליסבון הוא שדה תעופה בינלאומי גדול ופעיל מאד. הוא משמש באופן רשמי כשער הכניסה הראשי לפורטוגל והוא נמצא במקום ה-18 בגודלו ברשימה העולמית. הוא במרחק של 7 ק"מ בלבד ממרכז ליסבון ובשנים הקרובות הוא צפוי לעבור שיפוץ והרחבה מאסיבית בהשקעה של למעלה ממיליארד אירו. שדה התעופה של פורטו, שנמצא במרחק של 11 ק"מ מפורטו עצמה, הוא השדה השני העמוס ביותר במדינה, אחרי שדה התעופה של ליסבון, וגם אליו מגיעות לא מעט טיסות מישראל לאחר שעצרו עצירת ביניים קצרה או ארוכה ביעד כלשהו בדרך. 

הגעה משדות התעופה של פורטוגל אל הערים השכנות אפשרית באמצעות פתרונות תחבורה שונים, כמו אוטובוסים, מוניות, שאטלים של בתי המלון וגם רכבות. מטיילים רבים בוחרים לשכור רכב ולאסוף אותו לאחר הנחיתה בשדה התעופה כדי להמשיך באופן עצמאי אל העיר הקרובה וממנה אל יעדים נוספים ברחבי המדינה.